Velký zájezd po Albánii

Představení zájezdu:
Velký zájezd po Albánii je největší a nejdelší zájezd, který pořádáme pro lidi, co chtějí poznat albánskou kulturu, historii a pohostinnost více do hloubky. V tomto zájezdu se navíc zaměříme i na jižní část Albánie. Navštívíme několik míst zapsaných v programu Světového dědictví UNESCO, historická města, nádherné pláže, majestátní hory, albánskou riviéru a malé pohostinné vesničky, kde se nabízí interakce s místními obyvateli. Navštivte Albánii dříve, než se stane terčem masového turismu!

Tento zájezd trvá 10/11/12 dní (přizpůsobíme na vaši žádost) zájezd může obsahovat:
Tirana – Durres – Berat – Ardenica – Apollonia – Vlora – Llogara – Dhermi – Porto Palermo – Borsh – Saranda – Butrint – Syri i Kalter – Gjirokastra – Permet – Voskopoja – Korca – Pogradec – Tushemist – Elbasan – Shkodra – Kruja

Den první: Tirana
Přílet na letiště „Matky Terezy“, setkání se zástupcem naší firmy a odjezd na hotel. Návštěva Národního muzea historie v Tiraně, kde Vám bude představena historie celé Albánie od pravěku až do moderní doby. Následuje uvítací večeře v tradiční albánské restauraci za doprovodu živé hudby. Přenocování v Tiraně.

Den druhý: Tirana – Durres – Berat
Po snídani začneme s prohlídkou Tirany u sochy Skandeberga, Skandebergovým náměstím, zejména pak mešitu Et´hem Bey nacházející se na jihovýchodní straně náměstí, dále Orloj a různé vládní budou ležící na jižní straně náměstí. Odtud budeme pokračovat do Durres (jedno z nejstarších a nejdůležitějších měst Albánie), kde se naobědváme v tradiční rybí restauraci na pláži. Po obědě navštívím Amfitheátr a Archeologické muzeum nacházející se přímo v centru moderního města. Po zastávce v Durresu se vydáme k dalšímu místu zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO a tím je Berat, přezdívaný také jako „město tisíce oken“. Nejprve se ubytujeme v hotelu, hned poté vyrazíme na oběd do tradiční albánské restaurace. Po obědě se vydáme na cestu do čtvrti „Mangalem“ a navštívíme etnografické muzeum, dále budeme pokračovat k hradu. Zajímavé je, že lidé stále žijí za zdmi hradu, přesně tak, jako jejich předkové. Po prohlídce hradu se přesuneme k Onufriho muzeu. Onufri byl jeden z nejznámějších albánských malířů 16. století. Slavný se stal zejména svými malbami v pravoslavných kostelech po celé Albánii a Řecku. Tímto bude program v měste Berat končit, následuje volný čas pro prohlídku města. Noc strávíme v Beratu.

Den třetí: Berat – Ardenica – Apollonia– Vlora
Ráno bude chvíli čas na ranní procházku Beratem, poté se vydáme do Vlory. Cestou do toho nádherného pobřežního městečka navštívíme Ardenicu a Apollonii. Ardenica je pravoslavná katedrála pocházející ze 13. Století. Říká se, že na tomto místě se v 15. stol. konala svatba albánského národního hrdiny Scanderbega. Z Ardenici se přesouváme do Apollonie, která se nachází na slavně Via Egnatia. Apollonia byla založena v 7. století př. n.l. řeckými osadníky. V dobách římské civilizace se z Apollonie stalo velké vzkvétající město (kolem 50 000 obyvatel ve 2. stol. př.n.l) ležící na řece Aos (dnes Vjosa). Zde navštívíme katedrálu (dnešní muzeum) s přilehlým dvorem a byzantský kostel pocházející ze 14. století. Po obědě se vydáme na cestu do Vlory, kde navštívíme Muzeum nezávislosti, které se nachází v budově, kde se konalo vůbec první zasedání samostatné albánské vlády. Odpoledne a večer je volný program. Přenocujeme ve Vloře.

Den čtvrtý: Vlora – Llogara – Dhermi – porto Palermo – Borsh – Saranda
Po snídani odjíždíme do Sarandy. Tento den pouze projíždíme přes albánskou riviéru s výhledem na Iónské moře. Po 30 minutách jízdy přichází první zastávka v národním parku Llogara, zde si uděláme krátkou přestávku a shlédneme jednu z nejkrásnějších hor středomoří a další panaromata s výhledem na moře. Po krátké zastávce se přesuneme na pláž Dhermi, která je proslulá svou křišťálově čistou vodou. Bude následovat tradiční oběd v rybí restauraci. Po obědě pokračujeme do Porto Palermo, kde se ze skalnatých vod tyčí hrad Ali Pasha . Přístav Porto Palermo sloužil také jako tajná ponorková základna za dob komunistického režimu. Poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou stále ještě k vidění. Po návštěve Porto Palerma se přesnuneme do Borshe, kde bude, v oáze klidu obklopené vodopády a pramenitou vodou, následovat přestávka na kávu. Následně se vydáme na dechberoucí cestu do naší dnešní finálové destinace, Sarandy. Při příjezdu do Sarandy se nacházíme pouze několik kilometrů od známého řeckého ostrova Korfu. Následuje ubytování v hotelu, užijeme si večerní procházku po pláži a poté se přesuneme na večeři. Přenocujeme v Sarandě.

Den pátý: Saranda – Butrint – Syri i Kalter - Saranda
Dnes navštívíme Butrint, jedno z míst zapsaných v programu světového dědictví UNESCO. Toto město bylo založeno Trójany někdy v prvním tisíciletí před našim letopočtem a bylo obýváno po staletí. Po prohlídce se naobědváme v restauraci, která se nachází uprostřed středověké pevnosti, ležící na kopci nad městem Saranda. Po obědě se vydáme zpět do Sarandy, cestou se však zastavíme u pramenu příznačně pojmenovaného Modré oko. Odpoledne a večer bude následovat volno. Noc strávíme v Sarandě.

Den šestý: Saranda – Gjirokastra
Po snídani se vydáme do města Gjirokastra. Gjirokastra další město zahrnuté v programu světového dědictví UNESCO. Dokonce se říká, že je to nejkrásnější historické město v Albánii. Zde navštívíme největší albánskou pevnost pocházející ze 4. stol. n.l. a Národní muzeum zbraní. Dále navštívíme Etnografické muzeum, které se nachází v rodném domě bývalého albánského diktátora Envera Hodži. Po této prohlídce je ponecháno po zbytek dne volno k prohlédnutí zbytku města, zde také přenocujeme.

Den sedmý: Gjirokastra – Permet – Voskopoja
Před odjezdem do města Voskopoja bude čas na ranní procházku po Gjirokastře. Dnes budeme projíždět dech beroucí scenérii rokle Kelcyra a také kaňonů řeky Vjosa. Cestou se zastavíme ve městě Permet, kde se půjdeme podívat na nádherný kostel Leusa. Seznámíme se zdejším specifickým životním stylem. Následovat bude tradiční oběd, po němž se opět vydáme na cestu do města Voskopoja. Budeme projíždět fascinujícími scenériemi hornaté oblasti Leskovnik. Voskopoja bylo jedno z nejdůležitějších měst v 18. století na celém Balkáně, navštívíme tu slavný kostel, ve kterém se nacházejí nástěnné malby bratrů Zeografí. Zde také přenocujeme.

Den osmý: Voskopoja – Korca – Pogradec – Tushemisht
Po snídani bude čas si ještě trochu více projít klidné městečko Voskopoja, poté vyrazíme do města Korca, kde se můžeme těšit na muzeum středověkého umění, vůbec nejstarší školu v celé Albánii, Mirahoriho mešitu( jedna z nejstarších v zemi) a pravoslavnou katedrálu. Poté vyrazíme do města Pogradec, které leží na březích jezera Ohrid. Zde navšívíme park Drilon nebo vilu umění, kterou používal bývalý diktátor jako sídlo, když vyrážel na ryby. Poté se přesuneme do malé vesničky Tushemist, za poznáním pravého venkovského života a užijeme si noc v tomto malebném kraji.

Den devátý: Tushemisht – Elbasan – Tirana
Po snídani odjedeme do města Elbasan, navštívíme místní hrad, ve kterém je také umístěn kostel svaté Marie. Bude následovat přesun do Tirany, kde budeme mít oběd a volné odpoledne. (Pokud jsme nestihli navštívit některá místa ze dnů 1 a 2, tak je navštívíme nyní). Přenocujeme v Tiraně.

Den desátý: Tirana – Shkodra – Kruja
Po snídani vyrazíme do severního města Skhodra, kde navštívíme hrad Rozafa s fascinujícím výhledem na jezero Skhodra, město Skhodra a okolní oblasti. Poté se přesuneme k mostu Mesi, který byl postaven v 18. stol a z něhož je krásný výhled na hory v pozadí. Následně pojedeme do města Kruja, která bylo centrem legendárního albánského odporu proti Turkům. Tento odboj vedl známý hrdina Skandenberg. Kruja je situována na útesech stejnojmenné hory Kruja, nabízí tak úžasný výhled na pobřeží a okolní vesničky. Zde navštívíme samotnou pevnost Kruja, Skadenbergovo muzeum, Etnografické muzeum a slavný bazaar. Přenocujeme v Kruje.

Den jedenáctý: Kruja – Airport
Volný čas na prohlídku města Kruja, odvoz na letiště a odlet.

Ceny začínají na 600 euro za osobu. Ubytování je v pokojích po dvou s dvoulůžkem či dvěma oddělenými postelemi, záleží na velikosti skupiny. Příplatek za samostatný pokoj je 125 euro.

Cena zahrnuje:
- Přepravu na a z letiště
- Přepravu v pohodlném a klimatizovaném vozidle
- Anglicky (Německy, Italsky, Holandsky či Francouzsky) hovořícího průvodce
- Ubytování v pečlivě vybraných 3* hotelech
- Vstupné
- Všechny poplatky

Cena nezahrnuje:
- Letenky
- Spropitné
- Obědy a večeře (na přání můžeme přidat k vašemu zájezdu)


Pro více informací nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."