Zájezd za albánskou kuchyní

Představení zájezdu:
Albánie se může pochlubit výbornou kuchyní, která je ovlivňována klasickou středomořskou a tureckou kuchyní. Tento zájezd bude zejména pro lidi, kteří si libují v dobrém jídle a pití, zejména v různých variantách grilovaného masa a vařené zeleniny. Vezmeme Vás do místních farem, tradičních grill restaurací, rybích restaurací, vinice, pivovaru a výrobny albánského koňaku. Navštívíme také místí rodinu, kde budete moci ochutnat slavnou albánskou rakiji.

Tento zájezd trvá 4/5/6/7 dní (bude upraven speciálně Vám na míru) a může obsahovat místa:
Tirana – Berat (tradiční restaurace a ochutnávka vína) – Korca (regionální speciality jako qofte, kolloface a lakror, dále také návštěva pivovaru Birra Korca) – Pogradec – Durres (výrobna Skenderbeu) – Shkodra

Den první: Tirana
Přílet na letiště „Matky Terezy“, setkání se zástupcem naší firmy a odjezd na hotel. Návštěva Národního muzea historie v Tiraně, kde Vám bude představena historie celé Albánie od pravěku až do moderní doby. Následuje uvítací večeře v tradiční albánské restauraci laděné do venkovského stylu a první ochutnávka albánských specialit. Středoalbánská kuchyně je silně ovlivněna Tureckem, proto zde můžeme ochutnat grilované maso a zeleninu na dřevěném uhlí servírované s jogurtovou omáčkou. Přenocujeme v Tiraně.

Den druhý: Tirana – Ardenica – Apollonia – Berat
Po snídani se odjíždí do Beratu. Cestou do tohoto nádherného města navštívíme Ardenicu a Apollonii. Ardenica je pravoslavná katedrála pocházející ze 13. století. Říká se, že na tomto místě se v 15. stol. konala svatba albánského národního hrdiny Scanderbega. Z Ardenici se přesouváme do Apollonie, která se nachází na slavné Via Egnatia. Apollonia byla založena v 7. století př. n.l. řeckými osadníky. V dobách římské civilizace se z Apollonie stalo velké vzkvétající město (kolem 50 000 obyvatel ve 2. stol. př.n.l) ležící na řece Aos (dnes Vjosa). Zde si prohlédneme katedrálu (dnešní muzeum) s přilehlým dvorem a byzantský kostel pocházející ze 14. století. K obědu se bude podávat tradiční pokrm regionu „Muzeqe“, malé housky pečené v troubě servírované s rýží na nádherné terase restaurace Leon Rey. Po obědě budeme pokračovat do Beratu, nebo-li „města tisíce oken“. Poté co se ubytujeme v hotelu, se vydáme do čtvrti zvané „Mangalem“ a navštívíme místní rodinu, u které budeme ochutnávat místní rakiji. Večeře bude v tradiční Mangalemské rodinné restauraci.

Den třetí: Berat – Korca
Po snídani navštívíme etnografické muzeum, dále budeme pokračovat k hradu. Zajímavé je, že lidé stále žijí za zdmi hradu, přesně tak, jako jejich předkové. Po prohlídce hradu se přesuneme k Onufriho muzeu. Onufri byl jeden z nejznámějších albánských malířů 16. století. Slavný se stal zejména svými malbami v pravoslavných kostelech po celé Albánii a Řecku. Po prohlídce města zamíříme na ochutnávku výtečného albánského vína a prohlídku místní vinice. Odtud pojedeme do města Korca, po cestě se však zastavíme na lahodný oběd uprostřed albánských hor. Odpoledne bude volný čas na prohlídku města, po níž zamíříme do místní restaurace, kde ochutnáme tradiční qofte, kolloface a lakror. Přenocujeme zde.

Den čtvrtý: Korca (návštěva pivovaru) – Pogradec
Dnes pojedeme na speciální výlet do pivovaru, předtím však navštívíme muzeum středověkého umění, vůbec nejstarší školu v celé Albánii, Mirahoriho mešitu, jednu z nejstarších v zemi a pravoslavnou katedrálu. Po těchto památkách zamíříme do pivovaru Birra Korca. Vyrábí se zde klasické světlé pivo, ale také jediné tmavé pivo na celém Balkánu. Při výrobě se používají poslední české a italského technologie. Pivovar zaměstnává celkem 125 lidí. Hlavní bod naší prohlídky bude místnost, kde se vaří pivo, nachází se zde obrovské tanky obklopené tabulemi popisujícími celý varný proces. Po prohlídce následuje ochutnávka piva. Poté zamíříme ochutnat další druh qofte servírované se „salce kosi“ a chlebem. Odpoledne se vydáme do města Pogradec, kde si prohlédneme jezero Ohrid. K večeři na nás bude čekat opravdová specialita, ryby Koran a Belushke nacházející se pouze v hlubokých vodák tektonických jezer jako Ohrid nebo Baikal. (Na druhém břehu jezera, v Makedonii, je jejich lov a konzumace zakázaná.) Přenocujeme v městečku Tushemisht na břehu jezera Ohrid.

Den pátý: Pogradec – Durres (návštěva továrny koňaku Skanderbeu) – Tirana
Po snídani odjedeme do města Durres (jedno z nejstarších a nejdůležitějších měst v Albánii), následovat bude oběd v rybí restauraci na pláži, odkud vyrazíme do továrny na koňak Skanderbeu, který budeme moci také ochutnat. Po ochutnávce se přesuneme zpět do Tirany, kde budeme mít volné odpoledne. Večeře se bude konat na speciálním místě s výhledem na město.

Den šestý: Tirana – Shkodra – Tirana
Po snídani odjedeme do města Skhodra (nejdůležitější město severní Albánie), kde navštívíme hrad Rozafa s fascinujícím výhledem na jezero Skhodra, město Skhodra a okolní oblasti. Poté se přesuneme k mostu Mesi, který byl postaven v 18. stol a z něhož je krásný výhled na hory v pozadí. Poté zamíříme do vesničky Fischte, kde se nechází místní agro-turistická restaurace, kde budeme moci ochutnat místní speciality, jako například nakládané okurky, domácí sýr, olivový olej a různé druhy chlebů. Hlavní chod bude maso z kůzlete připravené tradičním albánským způsobem. V Tiraně budeme mít speciální rozlučkovou večeři.

Den sedmý: Tirana - Airport
Volný čas na prohlídku Tirany, odjezd na letiště a odlet.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."