Zájezd po stopách komunismu

Představení zájezdu:
Komunismus v Albánii je hlavním tématem tohoto zájezdu. Komunistická strana pod vedením diktátora Envera Hodži byla u moci od roku 1944 do 1991. Během tohoto zájezdu se podíváte do rodiště Envera Hodži v Gjirokastře, navštívíte střední školu, ve které studoval, park s jeho letním sídlem v Pogradeci, bar v Tiraně, který vlastnil, tajnou ponorkovou základnu ve městě Porto Palermo a spoustu bunkrů rozesetých po celé Albánii.

Tento zájezd je organizován od 4 dnů (může být upraven podle Vašich přání) místa, které zájezd může zahrnovat:

Tirana
V Tiraně je spousta míst, které mají nějaký vztah ke komunismu, jako například pyramida (mauzoleum diktátora Envera Hodži, které pro něj nechala postavit jeho dcera), „blloku“, oblast v níž se nacházejí vládní budovy, bar blízko národního muzea, který Enver Hodža vlastnil, jeho starý dům v oblasti „blloku“ (část domu je dnes používána jako americká jazyková škola) a dům a restaurace stylizovaná do dob komunismu.

Durres
Druhé největší albánské město má také co nabídnout, například bunkr přestavěný v restauraci a bar, velké bunkry u pobřeží a vojenskou základu. (Kam můžeme jít a vyzkoušet si střelbu ze zbraní).

Vlora a Porto Palermo
Jeden z největších přístavů Albánie byl domovem armádní a ponorkové základny Pashaliman. Blízko Vlory se nachází hrad Porto Palermo, kde můžete vidět tajnou ponorkovou základnu, která je stále částečně v provozu a o jejíž historii zde koluje mnoho různých příběhů.

Pogradec
Blízko města Pogradec se nachází vesnička Tushemist, kde se na břehu jezera Ohrid nachází park Drilon, zde měl své letní sídlo Enver Hodža. Dnes je toto místo přebudováno na park a je populárním místem pro odpočinek. Na břehu jezera je také spousta bunkrů, které byly zpřístupněny pro veřejnost.

Korca
Toto je město, ve kterém diktátor Hodža navštěvoval střední školu. Studoval zde francouzskou střední školu a bylo to také místo, kde poprvé četl komunistický Manifest.

Gjirokastra
Rodné město diktátora Hodži, jeho rodný dům zde byl přestavěn na etnografické muzeum, které můžeme navštívit.


Všechna tato místa mohou být navštívena. My vám pomůžeme naplánovat cestu za pozůstatky komunismu v Albánii, záleží pouze na tom, co si přejete.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."