Browse the Albania & Kosovo itinerary or read the detailed info below.

Albánie a Kosovo

Představení zájezdu:
Tento zájezd je pro lidi, jež mají zájem podívat se do nejméně známých zemí Evropy, Albánie a Kosova (možnost přidat i Makedonii). Albánie se teprve pomalu otvírá světu, po vládě diktátora Envera Hodži. Stává se tak pro spoustu lidí zajímavou destinací. To samé platí pro Kosovo, tato země vyhlásila nezávislost teprve v roce 2008 a je tím pádem nejmladší zemí v Evropě. Obě tyto země mají své speciality. V Albánii to je kulturní a historické dědictví, krásné pláže a vřelí lidé, v Kosovu zajímavá historie, lahodné víno a nerostné bohatství.

Tento zájezd trvá 6-10 dnů (bude upraven podle Vašich přání). Zájezd může obsahovat města:
Tirana – Ardenica– Apollonia– Vlora – Berat –Kruja – Durres – Prizren – Pristina – možno přidat i Skopje a Ohrid.

Den první: Tirana
Přílet na letiště „Matky Terezy“, setkání se zástupcem naší firmy a odjezd na hotel. Návštěva Národního muzea historie v Tiraně, kde Vám bude představena historie celé Albánie od pravěku až do moderní doby. Následuje uvítací večeře v tradiční albánské restauraci za doprovodu živé hudby. Přenocování v Tiraně.

Den druhý: Tirana – Ardenica – Apollonia – Vlora
Po snídani se odjíždí do Vlory. Cestou do toho nádherného pobřežního městečka navštívíme Ardenicu a Apollonii. Ardenica je pravoslavná katedrála pocházející ze 13. Století. Říká se, že na tomto místě se v 15. stol. konala svatba albánského národního hrdiny Scanderbega. Z Ardenici se přesouváme do Apollonie, nacházející se na slavné Via Egnatia. Apollonia byla založena v 7. století př. n.l. řeckými osadníky. V dobách římské civilizace se z Apollonie stalo velké vzkvétající město (kolem 50 000 obyvatel ve 2. stol. př.n.l) ležící na řece Aos (dnes Vjosa). Zde navštívíme katedrálu (dnešní muzeum) s přilehlým dvorem a byzantský kostel pocházející ze 14. století. Po obědě se vydáme na cestu do Vlory, kde navštívíme Muzeum nezávislosti, které se nachází v budově, v níž se konalo vůbec první zasedání samostatné albánské vlády. Odpoledne a večer je volný program. Přenocujeme ve Vloře.

Den třetí: Vlora – Berat – Durres – Tirana
Po snídani v městě Vlora se vydáme na místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a tím je Berat, přezdívaný také jako „město tisíce oken“. Nejprve se ubytujeme v hotelu, hned poté vyrazíme na oběd do tradiční albánské restaurace. Po obědě se vydáme na cestu do čtvrti „Mangalem“ a navštívíme etnografické muzeum, dále budeme pokračovat k hradu. Zajímavé je, že lidé stále žijí za zdmi hradu, přesně tak, jako jejich předkové. Po prohlídce hradu se přesuneme k Onufriho muzeu. Onufri byl jeden z nejznámějších albánských malířů 16. století. Slavný se stal zejména svými malbami v pravoslavných kostelech po celé Albánii a Řecku. Odpoledne se vydáme do města Durres, druhé největší město Albánie, kde navštívíme Amfiteátr a Archeologické muzeum umístěné v centru moderního města. Poté vyrazíme do Tirany, kde také přenocujeme.

Den čtvrtý: Tirana – Kruja – Kukes – Prizren
Po snídani pojedeme do města Kruja, která byla centrem legendárního albánského odporu proti Turkům. Tento odboj vedl známý hrdina Skandenberg. Kruja je situována na útesech stejnojmenné hory Kruja, nabízí tak výjimečný výhled na pobřeží a okolní vesničky. Zde navštívíme samotnou pevnost Kruja, Skadenbergovo muzeum, Etnografické muzeum a slavný bazaar. Odtud budeme pokračovat do města Kukes v severovýchodní Albánii, kde poobědváme. Naše cesta bude pokračovat po zbrusu nové dálnici táhnoucí se vysokými horami a to až do města Prizren, které je postavené v osmanském stylu. Prizren je město, kde se setkávají tři významné světové kultury. Navštívíme zde Prizrenský hrad, pravoslavnou katedrálu, mešitu i katolickou katedrálu. Odpoledne bude čas na procházku městem, strávíme zde také noc.

Den pátý: Prizren – Peja – Pristina
Ráno než odjedeme do severního Kosova navštívit město Peja, budete mít čas více prozkoumat město Prizren. Peja se nachází v národním parku Bjeshket e Nemuna, kde budeme mít tradiční oběd a krátkou procházku po horách. Poté se vydáme do hlavního města Kosova Pristina. Zde navštívíme monument Newborn, bulvár Matky Terezy a Kosovské národní muzeum. Strávíme zde noc.

Den šestý: Pristina – Gracanica Monastery – Gadime caves – Sharr National Park – Tirana
Po snídaně se vydáme na jih Kosova, zpět do Tirany. Po cestě uvidíme klášter Gracanica, který je zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO, poblíž kláštera se také nacházejí Gadimské jeskyně, které byly objeveny teprve v roce 1969, kdy jeden místní občas vešel do jeskynního systému, když se snažil najít materiál na stavbu základů pro svůj nový dům. Pro tuto jeskyni jsou charakteristické vzácné stalaktity, stalagnáty a aragonity. Dále pokračujeme přes národní park Sharr, kde poobědváme v horách poblíž městečka Brezovica. Po obědě už pojedeme přímo do hlavního města Albánie Tirany, kde bude následovat volné odpoledne a přenocování.

Den sedmý: Tirana – Airport
Volný čas na procházku Tiranou, odvoz na letiště a odlet.

Tento zájezd může být upraven a prodloužen podle Vašeho přání. Místa, která mohou být přidána:
Gjirokastra, Korca, Saranda (Butrint) a Pogradec v Albánii. Dále Ohrid, Struga a Skopje v Makedonii.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."