Klasický zájezd

Our next departure date will be: 9th of September 2014

Představení zájezdu:
Klasický zájezd je pro lidi, kteří by chtěli poznat albánskou kulturu, historii a pohostinnost. V tomto zájezdu navštívíme několik míst zapsaných v programu Světového dědictví UNESCO, historická města, nádherné pláže, majestátní hory a albánskou riviéru. Navštivte Albánii dříve, než se stane terčem masového turismu!


Tento zájezd trvá 7/8 dní (destinace Vám budou vybrány na míru) zájezd může obsahovat:
Tirana – Ardenica– Apollonia– Vlora – Saranda – Butrint – Blue Eye Spring – Gjirokastra – Berat – Tirana – Kruja – Durres

Den první: Tirana
Přílet na letiště „Matky Terezy“, setkání se zástupcem naší firmy a odjezd na hotel. Návštěva Národního muzea historie v Tiraně, kde Vám bude představena historie celé Albánie od pravěku až do moderní doby. Následuje uvítací večeře v tradiční albánské restauraci za doprovodu živé hudby. Přenocování v Tiraně.

Den druhý: Tirana – Ardenica – Apollonia – Vlora
Po snídani se odjíždí do Vlory. Cestou do tohoto nádherného pobřežního městečka navštívíme Ardenicu a Apollonii. Ardenica je pravoslavná katedrála pocházející ze 13. století. Říká se, že na tomto místě se v 15. stol. konala svatba albánského národního hrdiny Scanderbega. Z Ardenici se přesouváme do Apollonie, která se nachází na slavné Via Egnatia. Apollonia byla založena v 7. století př. n.l. řeckými osadníky. V dobách římské civilizace se z Apollonie stalo velké vzkvétající město (kolem 50 000 obyvatel ve 2. stol. př.n.l) ležící na řece Aos (dnes Vjosa). Zde si prohlédneme katedrálu (dnešní muzeum) s přilehlým dvorem a byzantský kostel pocházející ze 14. století. Po obědě se vydáme na cestu do Vlory, kde navštívíme Muzeum nezávislosti, které se nachází v budově, kde se konalo vůbec první zasedání samostatné albánské vlády. Odpoledne a večer je volný program. Přenocujeme ve Vloře.

Den třetí: Vlora – Llogara – Dhermi – Porto Palermo – Borsh – Saranda
Po snídani odjíždíme do Sarandy. Tento den pouze projíždíme přes albánskou riviéru s výhledem na Iónské moře. Po 30 minutách jízdy přichází první zastávka v národním parku Llogara, zde si uděláme krátkou přestávku a zhlédneme jednu z nejkrásnějších hor Středomoří a další panoramata s výhledem na moře. Po krátké zastávce se přesuneme na pláž Dhermi, která je proslulá svou křišťálově čistou vodou. Následovat bude tradiční oběd v rybí restauraci. Po obědě pokračujeme do Porto Palerma, kde se ze skalnatých vod tyčí hrad Ali Pasha . Přístav Porto Palermo sloužil také jako tajná ponorková základna z dob komunistického režimu. Poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou stále ještě k vidění. Po návštěvě Porto Palerma se přesuneme do Borshe, kde bude, v oáze klidu obklopené vodopády a pramenitou vodou, následovat přestávka na kávu. Následně se vydáme na dech beroucí cestu do naší dnešní finálové destinace, Sarandy. Při příjezdu do Sarandy se nacházíme pouze několik kilometrů od známého řeckého ostrova Korfu. Následuje ubytování v hotelu, užijeme si večerní procházku po pláži a poté se přesuneme na večeři. Přenocujeme v Sarandě.

Den čtvrtý: Saranda – Butrint – Syri i Kalter – Gjirokastra
Dnes navštívíme Butrint, jedno z míst zapsaných v programu světového dědictví UNESCO. Toto město bylo založeno Trójany někdy v prvním tisíciletí před naším letopočtem a bylo obýváno po staletí. Po prohlídce se naobědváme v restauraci, která se nachází uprostřed středověké pevnosti, ležící na kopci nad městem Saranda. Po obědě se vydáme na cestu do Gjirokastry, cestou se však zastavíme u pramenu příznačně pojmenovaného Modré oko. Gjirokastra je další město zahrnuté v programu světového dědictví UNESCO. Dokonce se říká, že je to nejkrásnější historické město v Albánii. Zde navštívíme největší albánskou pevnost pocházející ze 4. stol. n.l. a Národní muzeum zbraní. Dále navštívíme etnografické muzeum, které se nachází v rodném domě bývalého albánského diktátora Enver Hodži. Po této prohlídce následuje po zbytek dne volno k prohlédnutí města, kde i přenocujeme.

Den pátý: Gjirokastra – Bylis – Berat
Po snídani budete mít čas sami se projít městem, poté následuje odjezd do Beratu se zastávkou v Bylis, což je jedno z nejvýznamnějších archeologických center v Albánii. Jedná se o starodávné město založené Illyriany, které později obýval kmen Byllionů. Odtud je to pouze hodina cesty k dalšímu místu na seznamu světového dědictví UNESCO a tím je Berat, přezdívaný také jako „město tisíce oken“. Nejprve se ubytujeme v hotelu, hned poté vyrazíme na oběd do tradiční albánské restaurace. Po obědě se vydáme na cestu do čtvrti „Mangalem“ a navštívíme etnografické muzeum, dále budeme pokračovat k hradu. Zajímavé je, že lidé stále žijí za zdmi hradu, přesně tak, jako jejich předkové. Po prohlídce hradu se přesuneme k Onufriho muzeu. Onufri byl jeden z nejznámějších albánských malířů 16. století. Slavný se stal zejména svými malbami v pravoslavných kostelech po celé Albánii a Řecku. Tímto bude program v městě Berat končit, následuje volný čas pro prohlídku města. Noc strávíme v Beratu.

Den šestý: Berat – Tirana
Před tím, než odjedeme do hlavního města Albánie Tirany, si uděláme malou procházku po ulicích Beratu. Než dorazíme do Tirany, zastavíme se také na prohlídku vinice a ochutnávku výtečného albánského vína. Po tomto úžasném zážitku se přesuneme do hotelu v Tiraně, kde se ubytujeme a následně vyrazíme na prohlídku města. Začneme se sochou Skandeberga, Skandebergovým náměstím, mešitou Et´hem Bey nacházející se na jihovýchodní straně náměstí, dále Orlojem a různými vládními budovami ležícími na jižní straně náměstí. Přenocujeme v Tiraně.

Den sedmý: Tirana – Kruja – Durres – Tirana
Po snídani vyrazíme do Krujy, která byla centrem legendárního albánského odporu proti Turkům. Tento odboj vedl známý hrdina Skandenberg. Kruja je situována na útesech stejnojmenné hory Kruja, nabízí tak nádherný výhled na pobřeží a okolní vesničky. Zde navštívíme samotnou pevnost Kruja, Skadenbergovo muzeum, etnografické muzeum a slavný Bazaar. Odtud budeme pokračovat do Durres (jedno z nejstarších a nejdůležitějších měst Albánie), kde se naobědváme v tradiční rybí restauraci na pláži. Po obědě navštívím amfitheátr a archeologické muzeum nacházející se přímo v centru moderního města. Poté vyrazíme zpět do Tirany, kde budete mít odpoledne čas, sami si prohlédnout město před naší poslední společnou večeří. Přenocujeme v Tiraně.

Den osmý: Tirana - Airport
Volný čas na prohlídku Tirany následovaný odvozem na letiště a odletem.
 
Ceny začínají na 475 euro za osobu. Ubytování je v pokojích po dvou s dvoulůžkem či dvěma oddělenými postelemi, záleží na velikosti skupiny. Příplatek za samostatný pokoj je 100 euro.

Cena zahrnuje:
- Přepravu na a z letiště
- Přepravu v pohodlném a klimatizovaném vozidle
- Anglicky (německy, italsky, holandsky či francouzsky) hovořícího průvodce
- Ubytování v pečlivě vybraných 3* hotelech
- Vstupné
- Všechny poplatky

Cena nezahrnuje:
- Letenky
- Spropitné
- Obědy a večeře (na přání můžeme přidat k vašemu zájezdu)


Pro více informací nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."