Zájezdy

Albania2Go Vám nabízí nepřeberné množství zájezdů, jak už klasických, tematických nebo jejich variací. Můžete s námi projet celou Albánii, ale také její sousední země, konkrétně Kosovo a Makedonii (všechny zájezdy Vám budou upraveny na míru). Zájezdy pořádáme jak pro jednotlivce, tak pro skupiny.

Naší specialitou jsou netradiční zájezdy jako např.: Zájezd po stopách komunismu, Zájezd za náboženskými památkami, Zájezd za albánskou kuchyní, nebo pobyty u místních obyvatel. Kromě těchto tematických zájezdů nabízíme také obecné jako Klasický zájezd nebo Velký zájezd po Albánii.

Všechny naše zájezdy jsou připraveny tak, aby nabídli nezapomenutelné zážitky a dovolili Vám poznat co nejvíce z albánské kultury, přírody, historie a každodenního života. Všechny naše návrhy a délky zájezdů pro Vás upravíme. Doufáme tak, že pro Vás bude jednodušší vybrat si zájezd, který vyhovuje jak Vašemu volnému času, tak Vašim zálibám.

Níže naleznete více informací o jednotlivých zájezdech:


Klasický zájezd

Klasický zájezd je pro lidi, kteří by chtěli poznat albánskou kulturu, historii a pohostinnost. V tomto zájezdu navštívíme několik míst zapsaných v programu Světového dědictví UNESCO, historická města, nádherné pláže, majestátní hory a albánskou riviéru. Navštivte Albánii dříve, než se stane terčem masového turismu!

Tento zájezd trvá 7/8 dní (destinace Vám budou vybrány na míru) zájezd může obsahovat:
Tirana – Ardenica– Apollonia– Vlora – Saranda – Butrint – Blue Eye Spring – Gjirokastra – Berat – Tirana – Kruja – Durres


Velký zájezd po Albánii

Velký zájezd po Albánii je největší a nejdelší zájezd, který pořádáme pro lidi, co chtějí poznat albánskou kulturu, historii a pohostinnost více do hloubky. V tomto zájezdu se navíc zaměříme i na jižní část Albánie. Navštívíme několik míst zapsaných v programu Světového dědictví UNESCO, historická města, nádherné pláže, majestátní hory, albánskou riviéru a malé pohostinné vesničky, kde se nabízí interakce s místními obyvateli. Navštivte Albánii dříve, než se stane terčem masového turismu!

Tento zájezd trvá 10/11/12 dní (přizpůsobíme na vaši žádost) zájezd může obsahovat:
Tirana – Durres – Berat – Ardenica – Apollonia – Vlora – Llogara – Dhermi – Porto Palermo – Borsh – Saranda – Butrint – Syri i Kalter – Gjirokastra – Permet – Voskopoja – Korca – Pogradec – Tushemist – Elbasan – Shkodra – Kruja


Albánie a Kosova

Tento zájezd je pro lidi, jež mají zájem podívat se do nejméně známých zemí Evropy, Albánie a Kosova (možnost přidat i Makedonii). Albánie se teprve pomalu otvírá světu, po vládě diktátora Envera Hodži. Stává se tak pro spoustu lidí zajímavou destinací. To samé platí pro Kosovo, tato země vyhlásila nezávislost teprve v roce 2008 a je tím pádem nejmladší zemí v Evropě. Obě tyto země mají své speciality. V Albánii to je kulturní a historické dědictví, krásné pláže a vřelí lidé, v Kosovu zajímavá historie, lahodné víno a nerostné bohatství.

Tento zájezd trvá 6-10 dnů (bude upraven podle Vašich přání). Zájezd může obsahovat města:
Tirana – Ardenica– Apollonia– Vlora – Berat –Kruja – Durres – Prizren – Pristina – možno přidat i Skopje a Ohrid.


Zájezd po stopách komunismu

Komunismus v Albánii je hlavním tématem tohoto zájezdu. Komunistická strana pod vedením diktátora Envera Hodži byla u moci od roku 1944 do 1991. Během tohoto zájezdu se podíváte do rodiště Envera Hodži v Gjirokastře, navštívíte střední školu, ve které studoval, park s jeho letním sídlem v Pogradeci, bar v Tiraně, který vlastnil, tajnou ponorkovou základnu ve městě Porto Palermo a spoustu bunkrů rozesetých po celé Albánii.


Nejkrásnější pláže Albánie

Tento zájezd Vám představí jedny z nejkrásnějších a nejopuštěnějších pláží ve Středomoří. Tyto pláže ještě nebyly objeveny turisty a některé dokonce ani místními obyvateli. Je tedy dost dobře možné, že budete mít celou pláž jen sami pro sebe. Některé tyto pláže nejsou přístupné autem, budete k nim tedy muset dojít pěšky skrz hory, nebo se k nim dostat lodí.

Tento zájezd můžete rezervovat od 5 dnů (bude speciálně navržen podle Vašich přání). Pláže, které můžete navštívit:
Vlora (Palas a Jal) – Dhermi – Himara (pláže přístupné pouze lodí a Llaman) – Lezha (Rana Hedhun) – Durres (Plazhi i gjeneralit) – Ksamil (Pema e thate) – Saranda (Pasqyrat) – Borsh – Lukove


Zájezd za albánskou kuchyní

Albánie se může pochlubit výbornou kuchyní, která je ovlivňována klasickou středomořskou a tureckou kuchyní. Tento zájezd bude zejména pro lidi, kteří si libují v dobrém jídle a pití, zejména v různých variantách grilovaného masa a vařené zeleniny. Vezmeme Vás do místních farem, tradičních grill restaurací, rybích restaurací, vinice, pivovaru a výrobny albánského koňaku. Navštívíme také místí rodinu, kde budete moci ochutnat slavnou albánskou rakiji.

Tento zájezd trvá 4/5/6/7 dní (bude upraven speciálně Vám na míru) a může obsahovat místa:
Tirana – Berat (tradiční restaurace a ochutnávka vína) – Korca (regionální speciality jako qofte, kolloface a lakror, dále také návštěva pivovaru Birra Korca) – Pogradec – Durres (výrobna Skenderbeu) – Shkodra


Přileť a projeď

Tento zájezd je určen pro lidi, kteří chtějí procestovat Albánii nezávisle na ostatních, přesto však chtějí mít jistotu v ubytování a půjčení vozidla, které zařídí náš operátor. Pomůžeme Vám zorganizovat zájezd skrz celou Albánii, dáme Vám mapy a poskytneme zajímavé informace o všech městech a místech, která máte v plánu navštívit. Poskytneme Vám také informace o stavu silnic, a přibližných vzdálenostech. Pokud budete chtít, naplánujeme pro Vás celý zájezd přesně podle Vašich představ.


Zájezd za náboženskými památkami

Albánci se poprvé objevili v historických záznamech z 11. stol. pocházejících z Byzantské říše. V této době byla Albánie čistě křesťanskou zemí. Od 15. stol. až do roku 1912 byla Albánie pod nadvládou Turecka, křesťanství tedy bylo zastíněno islámem. V Roce 1969 bylo veškeré náboženství zakázáno, což dělalo z Albánie jediný ústavně ateistický stát na světě. Řekli byste tedy, že odtud pochází snad nejoddanější křesťanka na světě, „Matka Tereza“.
Po pádu komunismu v roce 1991, jsou v Albánii tři hlavní náboženství jmenovitě islám, pravoslavná církev a katolická církev. V dnešní době tu náboženství nehraje velkou roli, což dělá z Albánie třináctou nejméně věřící zemí na světě.

Albánie je tedy zajímavou destinací pokud se zajímáte o historii náboženství v Albánii, kostely a mešity.

Tento zájezd trvá 6/7/8 dní (upravené Vám na míru) místa, která můžeme navštívit:
Tirana (Bektashi) – Ardenica – Apollonia – Berat (hora Tomorri) – Korca – Voskopoja – Ohrid – Tushemisht – Tirana – Kruja (klášter na vrcholu hory) – kostel sv. Antonína


Pravý život v Albánii

Toto je jedna z mnoha fascinujících cest jak poznat Albánii. Dostanete se do blízkého kontaktu s místními skrz hostitelskou rodinu a poznáte tak život celé komunity. Vysadíme Vás na severu v hornaté oblasti, nebo na venkově v jižní Albánii. Na vlastní kůži tak poznáte kultury, životní styl a kuchyni místní obyvatel. Pobyt u hostitelské rodiny je výhodný jak pro Vás, tak pro hostitelskou rodinu, která z Vaší návštěvy bude mít finanční příjem, dále pozná novou kulturu a naučí se základy cizího jazyka, aniž by museli vycestovat do zahraničí. Mnoho z našich hostitelů se velmi zajímá o cizí kultury a země, jsou také schopni zvládnout jednoduché konverzace v angličtině. Na druhou stranu oni Vám mohou nabídnout prohlídku jejich regionu, a pokud budete mít zájem, ukáží Vám také práci na polích.


Severní Albánie

Theth & Shkodra

Tento zájezd je pro aktivní lidi, kteří chtějí poznat kulturu a lid severní Albánie. V tomto zájezdu poznáte hornaté oblasti v okolí města Theth. Spát a jíst budete u jedné z místních rodin ve staré vesnici. Navštívíme také město Skhodra a projdeme si ruiny hradu Rozafa s fantastickým výhledem na jezero Skhodra, město Skhodra a okolní krajinu.

Shkodra, Koman Lake & Valbona

Tento zájezd je pro aktivní lidi, kteří chtějí poznat kulturu a lid severní Albánie. Během toho zájezdu si projdeme ruiny hradu Rozafa s fantastickým výhledem na jezero Skhodra, město Skhodra a přilehlé okolí. Poté pojede na trajektu po jezeru Koman, odkud si budete moci vychutnat výhled na hory a zelené louky na obzoru. Navštívíme také místo zvané Valbona, jednu z nejkrásnějších přírodních památek celé Albánie, kde se budete procházet obklopeni horami a vodopády.


Tirana a okolí

Tirana, známá také jaké jako „pestrobarevné hlavní město Albánie“, je relativně mladé město, přesto se zde nachází spoustu starověkých monumentů a artefaktů. Tirana je nejdůležitější politické a ekonomické centrum této země. Oblast „Blloku“ (nazývá se tak, protože zde bydleli komunističtí hodnostáři), je místem mnoha moderních barů, skvělých restaurací, pohodlných hospůdek, kaváren a nočních klubů. Bývalý starosta (také umělec)Tirany, zrealizoval skvělý nápad natřít staré komunistické budovy pestrými barvami a moderními vzory.

Nachází se zde nespočet možností jak strávit Váš čas v Tiraně, a my jsme tu od toho, abychom naplnili Vaše přání. Níže můžete najít různě navržené programy, ze kterých můžete vybírat, nebo sestavit svůj vlastní.


Zájezd za folklórem

Tento zájezd je pro lidi, kteří se zajímají o albánskou lidovou tvorbu a kulturu. V tomto zájezdu navštívíte spoustu zajímavých míst, dokonce se naučíte tradiční albánské písně a tance. Dokonalá kombinace na nezapomenutelnou dovolenou!Tento zájezd se pořádá od 5 do 10 dnů, záleží na Vašem přání. Budou pro Vás připraveny lekce zpěvu a tance. Navštívíme také folklórový sraz, kde budeme moci předvést své nově nabyté dovednosti společně s místními lidovými umělci. Na programu také budou speciální folklórové večere, a pokud budeme mít štěstí, můžeme se zúčastnit albánské svatby, nebo lidového festivalu.


Navštivte nás.

 • Najdete nás.
  Rruga Nikolla Jorga Nr 9/1
  Tirana, Albania

  (+355) 696478850 / 694049163
 • Pošlete nám email.
  info@albania2go.comThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Následujte nás.

Nové tweety.

Twitter response: "Could not authenticate you."